Khemah Daun Kanvas 2 Orang | Tempat Perlindungan Modular Mesra Alam
Niat asal reka bentuk adalah untuk wujud bersama secara harmoni dengan alam semula jadi. Ia amat popular di negara yang beriklim sederhana dan pemandangan semula jadi yang indah, seperti taman sayur Daun Mawar di Taman Istana La Chatonnière di Perancis, dan reka bentuk yang mengekstrak bentuk daun teh dan riak di Kawasan Demonstrasi Gunung Guiyang Shuanglong Dejie Lingxiu.
Bahagian atas, meniru reka bentuk daun yang luas dan bulat, bukan sahaja menyediakan ruang dalaman yang luas tetapi juga bijak mengarahkan air hujan mengalir ke sekeliling, memastikan khemah kering. Reka bentuk unik ini menawarkan pengalaman luar yang baharu kepada perkhemahan. Ia bukan sekadar kediaman sementara, tetapi juga gaya hidup yang wujud secara harmoni dengan alam semula jadi. Marilah kita memulakan perjalanan luar yang tidak dapat dilupakan bersama-sama, dengan rasa hormat dan menjaga alam semula jadi.
penerangan2
| Saiz membran luar | 13.4m*8m |
| Kawasan unjuran | 107㎡ |
| Kawasan dalaman | 50㎡(5m*10m) |
| Ketinggian sisi | 2.5m |
| Ketinggian atas | 4m |
| Seretan angin | 100 km/j |
| Muatan salji | 0.2 kN/㎡ |
| Bahan penyambung | 100 * 100 * 3 keluli persegi, keluli Q235 |
| Rangka struktur keluli | keluli tergalvani celup panas |
| Bahagian atas luar | 1100g PVDF bahan membran seni bina, Penarafan kebakaran Kelas B1; kalis api; tahan UV |
| Jangka hayat | 15 tahun |
| Panel dinding bersepadu WPC | Ketebalan 9mm |
| Papan simen | 6mm |
| lunas keluli | Ketebalan 1mm |
| Penebat bunyi dan kapas pemeliharaan haba | Ketebalan 50mm |
| Panel dinding luar WPC | Ketebalan 21mm |
| Pintu dan tingkap kaca | Bingkai profil aloi aluminium, kaca berongga terbaja (5+20+5), Pintu tunggal / Pintu berkembar / Pintu gelangsar |
| Prestasi keseluruhan | Kalis api standard kebangsaan, kalis lembapan dan kalis cendawan, pemasangan fleksibel, tidak terhad oleh persekitaran |
penerangan2








