Khemah & Tempat Perlindungan & Gazebo India Teepee Tipi Kanvas
Pada mulanya, khemah ini dibuat dengan tiga dahan pokok lurus sebagai bingkai, ditambah dengan cawangan dan penutup lain untuk membentuk struktur kon, melambangkan rumah Orang Asli Amerika, yang bermaksud "kediaman." Khemah Tipi moden kini menggunakan penutup kanvas, yang bukan sahaja mengekalkan bentuk dan semangat tradisional tetapi juga menambah ketahanan dan kepraktisan, menjadikannya pilihan popular untuk aktiviti luar dan perkhemahan.
Di Amerika Syarikat, khemah Tipi adalah sebahagian daripada budaya Orang Asli Amerika dan sering digunakan untuk aktiviti lakonan semula bersejarah dan perhimpunan Pow Wow, memberikan pelawat peluang untuk memahami dan mengalami budaya asli Amerika secara mendalam. Kem Samalinda, yang terletak di Xinduqiao, Sichuan Barat, menawarkan khemah Tipi India yang dibina tangan dan dihias, memberikan pengunjung pengalaman penginapan yang mesra dan unik.
Aplikasi moden khemah Indian Tipi bukan sahaja menyediakan kemudahan untuk aktiviti luar tetapi juga menawarkan orang ramai cara baharu untuk menghargai dan memahami kebijaksanaan dan tradisi orang asli.
penerangan2
| Kawasan bangunan | 32.5㎡(5.0*6.5m) |
| Kawasan dalaman | 32.5㎡ |
| Seretan angin | 100 km/j |
| Muatan salji | 0.2 kN/㎡ |
| Bahan penyambung | φ70 *1.5 paip keluli |
| Material kain atas luar | 850g PVC |
| Lapisan dalam | Kain PEVA mesra alam disalut dengan gam, salutan PU - 200G, tekanan kalis air (WP3000) |
| Pintu masuk | Pintu kaca gelongsor/Satu terbuka |
| Prestasi keseluruhan | Kalis api standard kebangsaan, kalis lembapan dan kalis cendawan, pemasangan fleksibel, tidak terhad oleh persekitaran |
penerangan2
| Kawasan bangunan | 32.5㎡(6.0*7.5m) |
| Kawasan dalaman | 32.5㎡ |
| Seretan angin | 100 km/j |
| Muatan salji | 0.2 kN/㎡ |
| Bahan penyambung | φ70 *1.5 paip keluli |
| Material kain atas luar | 850g PVC |
| Lapisan dalam | Kain PEVA mesra alam disalut dengan gam, salutan PU - 200G, tekanan kalis air (WP3000) |
| Pintu masuk | Pintu kaca gelongsor/Satu terbuka |
| Prestasi keseluruhan | Kalis api standard kebangsaan, kalis lembapan dan kalis cendawan, pemasangan fleksibel, tidak terhad oleh persekitaran |
penerangan2

























