Khemah Glamping Rekaan Siput, Kabin Pod Tersuai untuk Hotel Resort
Terletak di hutan hujan tropika Xishuangbanna di Daerah Menghai, Mengbalaheng Resort, Visible Zeqi Tent Hotel ialah hotel pertama di China yang mengguna pakai reka bentuk ini, mempamerkan ciri semula jadi dan budaya Xishuangbanna serta menyediakan pengalaman penginapan yang unik di hutan hujan.
Bentuk lingkaran khemah mencipta lebih banyak ruang tamu di dalamnya, dan tingkap Perancis yang lutsinar membolehkan penduduk menikmati landskap semula jadi luar. Bahagian dalam khemah dihias mewah dan selesa, menyediakan kemudahan hidup moden sambil mengekalkan hubungan rapat dengan persekitaran semula jadi.
penerangan2
| Saiz membran luar | 6m*7m |
| Kawasan unjuran | 48㎡ |
| Kawasan dalaman | 48㎡ |
| Ketinggian atas | 3.6m |
| Seretan angin | 100 km/j |
| Muatan salji | 0.2 kN/㎡ |
| Bahan penyambung | φ48 * 2.5 paip keluli, keluli Q235 |
| Rangka struktur keluli | keluli tergalvani celup panas |
| Bahagian atas luar | 1100g PVDF bahan membran seni bina, Penarafan kebakaran Kelas B1; kalis api; tahan UV |
| Jangka hayat | 15 tahun |
| Bahan dalaman | Kerajang aluminium gelembung dua lapisan + Kain spandeks keanjalan tinggi |
| Panel dinding bersepadu WPC | Ketebalan 9mm |
| Papan simen | 6mm |
| lunas keluli | Ketebalan 1mm |
| Penebat bunyi dan kapas pemeliharaan haba | Ketebalan 50mm |
| Panel dinding luar WPC | Ketebalan 21mm |
| Pintu dan tingkap kaca | Bingkai profil aloi aluminium, kaca berongga terbaja (5+20+5), Pintu tunggal / Pintu berkembar / Pintu gelangsar |
| Prestasi keseluruhan | Kalis api standard kebangsaan, kalis lembapan dan kalis cendawan, pemasangan fleksibel, tidak terhad oleh persekitaran |
penerangan2
| Saiz membran luar | 8m*9m |
| Kawasan unjuran | 27㎡ |
| Kawasan dalaman | 27㎡ |
| Ketinggian atas | 3.4m |
| Seretan angin | 100 km/j |
| Muatan salji | 0.2 kN/㎡ |
| Bahan penyambung | φ60*3 paip keluli, keluli Q235 |
| Rangka struktur keluli | keluli tergalvani celup panas |
| Bahagian atas luar | 1100g PVDF bahan membran seni bina, Penarafan kebakaran Kelas B1; kalis api; tahan UV |
| Jangka hayat | 15 tahun |
| Bahan dalaman | Kerajang aluminium gelembung dua lapisan + Kain spandeks keanjalan tinggi |
| Panel dinding bersepadu WPC | Ketebalan 9mm |
| Papan simen | 6mm |
| lunas keluli | Ketebalan 1mm |
| Penebat bunyi dan kapas pemeliharaan haba | Ketebalan 50mm |
| Panel dinding luar WPC | Ketebalan 21mm |
| Pintu dan tingkap kaca | Bingkai profil aloi aluminium, kaca berongga terbaja (5+20+5), Pintu tunggal / Pintu berkembar / Pintu gelangsar |
| Prestasi keseluruhan | Kalis api standard kebangsaan, kalis lembapan dan kalis cendawan, pemasangan fleksibel, tidak terhad oleh persekitaran |
penerangan2



























