Vila Khemah Bumbung Tegang | Rumah Kecil Glamping Mewah
Pengudaraan atas khemah mengambil kesempatan daripada kesan perolakan semula jadi dari udara panas yang meningkat. Tiga titik puncak khemah bukan sahaja menyediakan ruang dalaman tambahan tetapi juga berfungsi sebagai saluran utama untuk pembuangan haba. Di bawah titik puncak ini, bolong atau penutup bernafas biasanya disediakan. Reka bentuk ini membolehkan udara panas di dalam khemah naik dan dikeluarkan secara semula jadi, dengan itu mengurangkan suhu dan kelembapan dalaman. Reka bentuk pengudaraan atas khemah, digabungkan dengan pengudaraan semula jadi dan teknologi bahan, memastikan kualiti udara dan keselesaan di dalam khemah kekal baik dalam kedua-dua persekitaran statik dan dinamik.
Di luar khemah, anjung terbuka berfungsi sebagai ruang lanjutan untuk hubungan intim dengan alam semula jadi. Di sini, anda boleh menyediakan tempat duduk ringkas dan meja makan untuk menikmati keseronokan makan di luar, atau berbual di bawah cahaya bintang. Kawasan lapang di sekeliling boleh disusun secara fleksibel mengikut keutamaan peribadi ke dalam kawasan barbeku, kawasan permainan atau platform yoga, memperkayakan kehidupan luar anda. Ini membolehkan anda meneroka alam semula jadi sambil menikmati kehangatan dan keselesaan rumah.
penerangan2
| Saiz membran luar | 18m*8m |
| Kawasan unjuran | 136㎡ |
| Saiz dalaman | 15m*5m |
| Kawasan dalaman | 75㎡ |
| Ketinggian sisi | 2.5m |
| Ketinggian atas | 5.5m |
| Seretan angin | 100 km/j |
| Muatan salji | 0.2 kN/㎡ |
| Bahan penyambung | 80 * 80 * 3 keluli persegi, keluli Q235 |
| Rangka struktur keluli | keluli tergalvani celup panas |
| Bahagian atas luar | 1100g PVDF bahan membran seni bina, Penarafan kebakaran Kelas B1; kalis api; tahan UV |
| Jangka hayat | 15 tahun |
| Panel dinding bersepadu WPC | Ketebalan 9mm |
| Papan simen | 6mm |
| lunas keluli | Ketebalan 1mm |
| Penebat bunyi dan kapas pemeliharaan haba | Ketebalan 50mm |
| Panel dinding luar WPC | Ketebalan 21mm |
| Pintu dan tingkap kaca | Bingkai profil aloi aluminium, kaca berongga terbaja (5+20+5), Pintu tunggal / Pintu berkembar / Pintu gelangsar |
| Prestasi keseluruhan | Kalis api standard kebangsaan, kalis lembapan dan kalis cendawan, pemasangan fleksibel, tidak terhad oleh persekitaran |
penerangan2



















